Agroturystyka Korbielów - Beata Wrona - Zapraszamy

Okolice


Korbielów-  miejscowośc położona w Beskidzie Żywieckim, 19 km od Żywca nad rzeką Glinną. Zimowy kurort w Beskidzie Żywieckim na stokach Pilska.  Kameralny kurort usytuowany na krańcu południa Polski, na zboczach masywu Gór Pilsko ( 1557m n.p.m.) w Beskidzie Wysokim (Żywieckim). Sąsiaduje z Orawą (Słowacja), która leży u podnóża Babiej Góry (1725m n.p.m.)

Żywiec- to piękna, malownicza miejscowość, która przyciąga przez cały rok do siebie wielu turystów, znajduje się tam wiele atrakcji począwszy od zabytków takich jak: konkatedra Narodzenia NMP, zamek w Żywcu, czy muzeum "Browar Żywiecki", a kończąc na wspaniałych atrakcjach min. zabytkowy park zamkowy, w którym powstał niedawno urzekający turystów Park Miniatur. Dodatkową atrakcją jest dobrze zagospodarowane Jezioro Żywieckie, które można używać do kąpieli czy jazdy skuterami wodnymi.

Jeleśnia- rozległa wieś leżąca w województwie Śląskim, w północnej części Beskidu Żywieckiego, nad rzeką Koszarwą pomiędzy Żywcem a Korbielowem. Jeleśnia to niesamowite miejsce, gdzie nadal żywa jest kultura ludowa i góralska tradycja. Miejscowi artyści nadal sa niezwykle aktywni w dziedzinie malarstwa, rzeźby, korzenioplastyki, haftu na tiulu, bibułkarstwie oraz kowalstwie artystycznym.

Sopotnia Wielka - górska wieś położona w Beskidzie Żywieckim, w dolinie potoku o tej samej nazwie. Wieś otaczają: pasmo Romanki od zachodu, Rysianka od pd-zach., pasmo Pilska od wschodu i południa. W okolicy znajduje się kilka szlaków turystycznych (m.in. na Pilsko, Romankę i Rysiankę).
W Sopotni Wielkiej znajduje się najwyższy w Beskidach wodospad o wysokości 12 m, uznany za pomnik przyrody. W jego pobliżu jest także grupa starych drzew (kilka sosen i modrzew), między nimi stoi pomnik mieszkańców poległych na II wojnie światowej.